Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Spotkanie z cyklu… „Nie łamiemy prawa”

Spotkanie z cyklu... "Nie łamiemy prawa"

Wychodząc naprzeciw bieżącym problemom z jakimi borykają się uczniowie i nauczyciele policjantki z KPP w Kętrzynie w ramach zajęć profilaktycznych spotkały się z uczniami technikum Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kętrzynie.

Funkcjonariuszki rozmawiały o problemach związanych z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich. Podczas prowadzonych zajęć, uświadamiały młodzież czym jest odpowiedzialność karna nieletnich oraz z jakimi konsekwencjami przyjdzie im się mierzyć w momencie łamania przepisów prawa.

Zwrócono także uwagę na to jakie konsekwencje może ponieść osoba, która popełnia przestępstwa również za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy sms-ów.

Policjantki omówiły jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie i przypomniały kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych.

Bądź Odpowiedzialnym Młodym Człowiekiem

Spotkanie z cyklu… „Nie łamiemy prawa”
Przewiń na górę