Apel Dzień Niepodległości 2019

W dniu 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbył się uroczysty apel z okazji przypadającej w dniu 11 listopada 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach ogólnopolskiej akcji „Rekordu dla Niepodległej” o godzinie 11.11 wspólnie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy.

W dalszej części apelu zaprezentowano montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 3 ad liceum ogólnokształcącego. Uczniowie przedstawili przełomowe wydarzenia w historii naszego państwa i narodu, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Montaż wzbogaciła prezentacja multimedialna prezentująca najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego państwa i narodu. Podczas przestawienia nie zabrakło znanych pieśni patriotycznych.

Adam Cybowicz