Pliki cookies (ciasteczka)

Czym są pliki cookies (ciasteczka)?

HTTP Cookies zwane też potocznie ciasteczkami to krótkie informacje tekstowe zapisywane przez przeglądarkę na urządzeniu użytkownika, które serwis internetowy wysyła do przeglądarki i z których korzysta przy kolejnych wejściach użytkownika na daną stronę.

Pliki te składają się z liter oraz cyfr i przechowują różne informacje niezbędne do funkcjonowania każdej współczesnej strony internetowej. Dzięki plikom cookie korzystanie z witryn internetowych jest łatwiejsze, przyjemniejsze i szybsze, a także umożliwia lepsze dopasowanie treści do preferencji danego użytkownika.

Wszystkie nowoczesne przeglądarki pozwalają na włączenie bądź wyłączenie mechanizmu cookies (domyślnie zazwyczaj jest on włączony). Aby usunąć pliki cookie lub zablokować ich wyświetlanie, konieczna jest zmiana stosownej opcji w ustawieniach przeglądarki.

Więcej na ten temat dowiesz się na przykład tu

Strona zs.ketrzyn.pl/ nie posiada opcji rejestracji użytkowników, publikowania komentarzy, zbierania „lajków” (popularny przycisk „Lubię to!”), nie prowadzi profilowania użytkowników i nie gromadzi żadnych danych osobowych swoich użytkowników. Skrypt witryny wykorzystuje jedynie użytkowe pliki cookies, a także zapamiętanie akceptacji polityki prywatności, by na stronie przy kolejnych wejściach nie pojawiał się już stosowny monit/pasek na dole witryny.