Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

10 najpiękniejszych książek o miłości

10 najpiękniejszych książek o miłości

Z okazji Walentynek polecam Wam 10 lektur, po które warto sięgnąć, gdy macie ochotę na chwilę wzruszenia, tęsknoty, szybszego bicia serca…

Miłość w czasach zarazy, Gabriel Garcia Marquez

A jak pan myśli, jak długo możemy pływać w to cholerne tam i z powrotem? – zapytał.Florentino miał przygotowaną odpowiedź od pięćdziesięciu trzech lat, siedmiu miesięcy i jedenastu dni, łącznie z nocami.- Przez całe życie – powiedział.

Przeminęło z Wiatrem, Margaret Mitchell 

„Kocham cię, Scarlett, za to, że jesteś tak bardzo do mnie podobna… Za to, że oboje jesteśmy renegatami i egoistami. Żadne z nas nie dba o to, czy świat idzie na psy, byle nam było dobrze i przyjemnie.”

Spóźnieni kochankowie

„Wiesz, Jacques, naszemu światu brakuje miłości. Czasami wydaje mi się, że gołębie to ostatni kochankowie Paryża. Nasze czasy są pełne seksu, ale niewiele w nich prawdziwej miłości, miłości, która zbliża wszystkie stworzenia, która pozwala im znaleźć wyraz dla uczuć wobec innego stworzenia, ważnego i cennego dla nich”

Duma i uprzedzenie, Jane Austen

„Daremnie walczyłem ze sobą. Nie poradzę, nie zdławię mego uczucia. Pozwól mi, pani, wyznać, jak gorąco cię wielbię i kocham.”

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki, Mario Vargas Llosa

„Miłość to najgorsze, co się może człowiekowi przytrafić. Człowiek chodzi jak idiota i przestaje troszczyć się o siebie samego.”

 Co się wydarzyło w Madison County, Robert James Waller

Analiza wszystko niszczy. Są sprawy magiczne z natury , które muszą pozostać nienaruszone. Jeśli podzieli się je na części, znikną. 

 Okruchy dnia, Kazuo Ishiguro

I to właśnie ta chwila, jestem teraz o tym przeświadczony, tak utkwiła mi w pamięci – ta chwila: z tacą w rękach stoję w mroku korytarza, a w mojej duszy narasta przeświadczenie, że o parę kroków ode mnie, po drugiej stronie drzwi, właśnie w tej chwili panna Kenton płacze.”

Anna Karenina, Lew Tołstoj


„Ja mogę żyć tylko sercem, wy zaś żyjecie według zasad”

Angielski Pacjent, Michael Ondaatje

„Namiętny poemat jest substytutem kobiety, którą kochasz lub powinieneś kochać, czyjaś namiętna rapsodia komuś innemu zabrzmi fałszywie.

Listy na wyczerpanym papierze, Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora

„Okazało się nagle, że jesteśmy do siebie niepodobni jak pies do kota. Myślę, że na to jest jedna jedyna rada: Kochaj mnie! Kochaj mnie, Jeremi, a wszystko będzie fajnie.”

Pozdrawiam M.S.

Źródło: http://www.pozycjeobowiazkowe.pl/2018/02/10-najpiekniejszych-ksiazek-o-miosci.html#

10 najpiękniejszych książek o miłości
Przewiń na górę