Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

XI Koncert Pieśni Patriotycznych

✅W mroźny listopadowy wieczór w naszej szkole – Zespole Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. 24 XI 2022 r. o godz. 16.00 sala gimnastyczna stała się profesjonalną sceną koncertową, gdzie w nastrojowej scenerii uczniowie ZS pod kierunkiem nauczyciela – pana Tomasza Kolendy zaprezentowali się w ??patriotycznym?? repertuarze.

✅ Zaproszeni goście, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice z zainteresowaniem i refleksją przysłuchiwali się pieśniom ukazującym polską historię. Pięknej muzyce towarzyszył słodki ?poczęstunek przygotowany przez wszystkich uczniów ZS. ✅Niespodzianką był ?tort? samodzielnie przygotowany przez nasze uczennice z klasy pierwszej.

✅Znakomicie zaprezentowali się soliści ze starszych klas ZS. Ogromne wrażenie zrobił chór składający się z uczniów klas pierwszych, którzy oprócz zaangażowania w przygotowanie koncertu nawiązali wspaniałe relacje z rówieśnikami. Muzyczny wieczór uatrakcyjniły występy naszego nauczyciela – pana Marka Kułaka i najmłodszej sześcioletniej uczestniczki – Aleksandry Gałkowskiej.?

✅Koncert uświetniły wystąpienia Dyrekcji Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. Pani Dyrektor Irena Hadziewicz podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie XI Koncertu Pieśni Patriotycznych. Podkreśliła, jak ważne jest dla młodego pokolenia wyrażanie uczuć patriotycznych poprzez śpiew.

✅Pani Wicedyrektor Ewa Mieszkowska – pomysłodawczyni wydarzenia – ze wzruszeniem uświadomiła zebranym gościom i społeczności szkolnej, że koncert odbywa się już jedenasty rok i cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem.

Jak co roku wydarzenie uświetniły swoją obecnością lokalne władze, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele służb mundurowych, rodzice i przyjaciele uczniów.

??XI Koncert Pieśni Patriotycznych?? uznajemy za udany. Pokazaliśmy, jak ważne jest dla nas uczczenie niepodległości i kolejny już rok oddaliśmy hołd Niepodległej.

XI Koncert Pieśni Patriotycznych
Przewiń na górę