Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego

W Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie 14 marca 2024 roku odbył się X Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego.

W ortograficznych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatu kętrzyńskiego. Reprezentanci wyłonieni w eliminacjach szkolnych zmierzyli się z trudną sztuką posługiwania się zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi, uczestnicząc w fascynującej przygodzie intelektualnej.

Gościem honorowym był Starosta Kętrzyński – pan Michał Kochanowski. Patronat Starostwa Powiatowego w Kętrzynie sprzyja integrowaniu społeczności szkół średnich powiatu kętrzyńskiego i pomaga w rozwijaniu świadomości językowej młodzieży. Słowa wypowiedziane przez panią Dyrektor – Barbarę Groch podkreśliły ważność kultury języka polskiego w czasie cywilizacyjnych przemian i dodały otuchy uczestnikom.

Tekst dyktanda w tym roku był zainspirowany setną rocznicą otrzymania przez W. S. Reymonta literackiej Nagrody Nobla za epopeję „Chłopi”. Nosił tytuł „Poprzez dojrzewające łany zbóż”. Tematyka przybliżyła uczestnikom polskie dziedzictwo kulturowe i ułatwiła poruszanie się w gąszczu słów.

Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kętrzyńskiego otrzymała Julia Trypucka z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Miejsce II i tytuł Wicemistrza Ortografii zdobył Ignacy Cwalina z Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie, natomiast III miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii przypadło Gabrieli Naumiuk z I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Nagrody zwycięzcom wręczył Starosta Kętrzyński – pan Michał Kochanowski w obecności Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie – pani Barbary Groch. Mistrzowie Ortografii otrzymali piękne statuetki i markowe pióra. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.

Dziękujemy uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom znajomości zawiłości polskiej ortografii!

X Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego
Przewiń na górę