Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Wycieczka klasy I Td do alpak.

24.09.2020 r. klasa 1Td wybrała się ze swoimi wychowawcami na wycieczkę integracyjną do hodowli alpak „Alpakadabra” niedaleko Giżycka. Pozytywna energia emanowała z nas już podczas podróży, w autobusie zaczęliśmy śpiewać rozmaite piosenki, przez co nie było miejsca na nudę. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez bardzo sympatycznego Pana właściciela oraz jego córkę. Przed karmieniem alpak dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o tych zwierzętach m.in. na jakiej wysokości w górach żyją, jakie są ich charakterystyczne cechy budowy oraz jakie zalety posiada ich wełna. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy (stado liczyło 12 samic oraz 12 samców) i zaczęliśmy je karmić, zachowując ostrożność i zalecenia, które podali nam właściciele. Podczas karmienia stopniowo poznawaliśmy imię każdej alpaki. Potem przyszedł czas na ognisko oraz konkursy, w których można było wygrać pamiątki m.in. konkurs na największą ilość zapamiętanych imion, konkurs na najładniejszy rysunek alpaki i wiele innych. Po zabawie umysłowej nadszedł czas na zabawę ruchową (tańce, gry ruchowe oraz ruchowo- pamięciowe). Najciężej na pewno było nam się rozstać, jednak z pewnością odwiedzimy jeszcze to wspaniałe miejsce. Powrót też był niczego sobie, dużo się śmieliśmy oraz zaśpiewaliśmy „Sto lat” naszej koleżance Julce, która miała urodziny. Ta wycieczka na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo. Klasa I Td

Wycieczka klasy I Td do alpak.
Przewiń na górę