Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Wycieczka klas 2Tb i 3Tb na Paintball

W poniedziałek, 02.10.2023 r. 45 uczniów klas 2Tb i 3Tb udało się na wycieczkę do Kamionek koło Giżycka na Paintball.

Kierownikiem wycieczki był pan Sławomir Duczek. Opiekunami wycieczki byli Krzysztof Bihuń, Mariusz Ułasewicz i Sławomir Duczek.

Cele wycieczki:

  • rozwijanie zainteresowań,
  • budowanie wzajemnych, pozytywnych relacji rówieśniczych,
  • kształtowanie zasad zdrowej, sportowej rywalizacji,
  • promocja zdrowia wedle zasady „sport to zdrowie”.

O godzinie 9:00 zebraliśmy się na przystanku pod zespołem szkół. Wszyscy uczniowie stawili się w świetnych humorach i doskonałej dyspozycji, niecierpliwi sportowych zmagań i szczęśliwi ze zorganizowanego wyjazdu. Gotowi do drogi? No to wyruszamy!

Na miejsce dojechaliśmy chwilę przed dziesiątą. Pogoda dopisała. Zza chmur przebijały się promienie słońca. Było ciepło, wiał lekki wiatr.

Musieliśmy chwilę poczekać, by organizator przygotował 45 zestawów do PaintBalla. Obserwowanie szykowania sprzętu było ciekawe, a my mieliśmy czas zapoznać się z torem zmagań, zaplanować taktyki ataku i obrony, znaleźć najlepsze „miejscówki” do strzelania.

Podzieliliśmy się na dwie grupy: czerwoną i niebieską. Rozdano sprzęt: kaski, kombinezony, markery. Przeszliśmy szkolenie, by wiedzieć, jak zachowywać się podczas rozgrywek. Kilka zdjęć na pamiątkę i na plac boju!

Rozegraliśmy 4 rundy: 2x deathmatch ze zmianą miejsc startowych i 2x obronę bazy. Deathmatch polegał na wyeliminowaniu przeciwnika swobodnie poruszając się po polu bitwy. Obrona bazy miała na celu uniemożliwienie przeciwnikowi dotarcia do bazy obrońców, przy czym obrońcy nie mogli wychodzić poza linię bazy (wyjść za nią), o czym niestety nie wszyscy pamiętali i w jednej rozgrywce padł walkower.

Po każdej rundzie można było dokupić 100 kulek za 15 złotych. Sprawdzaliśmy też ciśnienie w markerach – jeśli spadło poniżej 1,5 Psi trzeba było uzupełnić brakujący gaz.

Strzelanie dostarczyło mnóstwo emocji. Zabawa była przednia. Troszkę strachu, nieco bólu – dodatkowa dawka adrenaliny nikomu z nas nie zaszkodziła.

Osoby, którym po czterech zmaganiach zostały jeszcze kulki w markerach mogły wziąć udział w deathmatchu z 10.cio sekundowymi respawnami w bazie.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na zaspokojenie głodu i uzupełnienie spalonych kalorii. Upiekliśmy kiełbaski, chleb i kanapki 😀 na ognisku. Porozmawialiśmy. Było miło. No i można było nieco odpocząć.

Wyjazd był świetnym czasem do integracji, odpoczynku i naładowania się pozytywnymi emocjami. A niektórzy na pamiątkę, poza lekkim bólem pleców czy nóg, zabrali też ze sobą do domu siniaki 😀

Do następnego!

Sławomir Duczek

Wycieczka klas 2Tb i 3Tb na Paintball
Przewiń na górę