„POEZJA ZACHWYTU”- szkolny konkurs recytatorski

Dnia 27 listopada br. już kolejny raz odbył się szkolny konkurs recytatorski. W tym roku tematem konkursu była „poezja zachwytu”. O godz. 11.30 w sali 201 zgromadzili się uczestnicy konkursu i komisja w składzie: Beata Stokłosa- przewodnicząca oraz Agnieszka Szczurko i Justyna Bałuta- członkowie.
Do walki o tytuł mistrza recytacji stanęło jedenaścioro uczestników, którzy popisywali się umiejętnością deklamacji i interpretacji tekstów lirycznych. Wśród zawodników największą popularnością cieszyła się twórczość Wisławy Szymborskiej- laureatki Nagrody Nobla w 1996r.
Uczestnicy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom umiejętności, więc jury miało nie lada kłopot z wyłonieniem najlepszych. Po burzliwej i długiej dyskusji laur pierwszeństwa przyznano Dominice Jóźwik (kl. I Ebd) i Kamili Sosnowskiej (kl. III Lad). Zaszczytne drugie miejsce zajęli Kinga Tofel (kl. III Lad) i Szymon Szulc (kl. IV Ea). Miejsce trzecie przyznano Weronice Lewickiej (kl. I Gac) i Natalii Lumie (kl. III Ecd). Laureaci konkursu zaprezentują się całej społeczności szkolnej podczas koncertu bożonarodzeniowego.
Zwycięzcom gratulujemy, a p. Beacie Stokłosie dziękujemy za pracę i zaangażowanie w organizację konkursu.