Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Koncert bożonarodzeniowy 2019

Święta, Święta…

Jak co roku w naszej szkole został zorganizowany koncert bożonarodzeniowy w ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą. Koncert pod nazwą „Pierwsza Gwiazdka” był miłym wprowadzeniem świątecznego nastroju przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

Przybyli na uroczystość nauczyciele i uczniowie mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych. Wśród nich znalazły się m.in. „Przybieżeli do Betlejem” czy „Gdy śliczna Panna” oraz „Gore gwiazda”. Nie zabrakło również jednej z najbardziej znanych pieśni bożonarodzeniowych „Cichej nocy”. Pięknym wzbogaceniem koncertu była recytacja wiersza odnoszącego się do świątecznego nastroju. Wiersz „To pora na wigilię” Wandy Chotomskiej zaprezentowała Dominika Jóźwik. W trakcie koncertu zjawił się, przybywając z dalekiej Północy, Święty Mikołaj. Jak co roku nagrodził wszystkich obecnych smakołykami.

W koncercie wystąpili uczniowie z klas I Ebd, I Gac, I Eac, II Lcm, III Lbm, II Eb, I PLO. Oprawę techniczną koncertu zapewnili: Pan Marcin Puciato i Pan Mariusz Ułasewicz. Scenografię koncertu przygotowali uczniowie z klas I Eac, I Gac, I Ebd. Koncert prowadziły uczennice: Kamila Sosnowska i Kamila Pietuszyńska.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy potrafią inspirować, dzielić się swoimi pasjami i wspierać, by młodzież uwierzyła we własne teatralne i muzyczne możliwości: pani Beacie Stokłosie, pani Agnieszce Deszczyńskiej i panu Adamowi Cybowiczowi.

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Organizatorzy koncertu,
Beata Stokłosa
Agnieszka Deszczyńska
Adam Cybowicz

PS. Pamiętajcie, żeby częściej się uśmiechać i być miłym dla wszystkich.

Wesołych Świąt!!!


Koncert bożonarodzeniowy 2019
Przewiń na górę