Konkurs „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”

Szanowni Państwo,

Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od ubiegłego roku akcję „Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”, której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach akcji pragniemy zaprosić dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie pt. „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”.

Zadanie uczestników będzie polegało na odnalezieniu osoby pochodzącej z Kresów, np. wśród członków rodziny, sąsiadów, znajomych. Należy możliwie dogłębnie poznać ich losy, a następnie przedstawić je w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody: czytniki ebooków dla wszystkich laureatów miejsc I-III, a także gry planszowe oraz wejściówki do Muzeum.

Prace konkursowe należy przesyłać na adres Muzeum lub mailowo (ludziekresow@mnwl.pl) w terminie do 31.102021 r.

Regulamin ze szczegółowymi wytycznymi jest dostępny na stronie www.ocalone mnwl.pl.

Wraz z niniejszym pismem przesyłam plakat konkursu. Uprzejmie proszę o udostępnienie go w Państwa placówkach.

Więcej informacji o akcji „Z Kresów ocalone” znajduje się na stronie internetowej: www.ocalone.mnwl.pl .

Wszelkie pytania zarówno w sprawie akcji jak i konkursu można kierować do koordynatora akcji, p. Krystyny Rzędzian: k.rzedzian@mnwl.pl .

Zachęcam do udziału w wydarzeniu.

Z wyrazami szacunku,
Dyrektor Muzeum narodowego w Lublinie
dr Katarzyna Mieczkowska

Pliki do pobrania: