Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Koncert Pieśni Patriotycznych

Już po raz 10. w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych.

Goście, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice spędzili listopadowe popołudnie na wspólnym śpiewaniu pieśni, które pokazują naszą historię. Wspólnym śpiewem oddaliśmy hołd Niepodległej.

Pani Ewa Mieszkowska, wicedyrektor ZS im. M. Curie Skłodowskiej oraz pomysłodawczyni koncertu, wspominała jego początki. Idea koncertu zrodziła się dziesięć lat temu i -mimo że byli tacy, którzy wątpili w jego powodzenie- z roku na rok cieszy się on coraz większym powodzeniem. Co roku na koncert licznie przybywają przedstawiciele lokalnych władz, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzice i przyjaciele uczniów. Młodzież naszej szkoły doskonale rozumie wartość patriotyzmu, potrafi się świetnie organizować i współpracować, bo- jak podkreślała w swoim wystąpieniu, Dyrektor Irena Hadziewicz-

szkoła nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje.

Przypomnijmy, że nasze dążenia do kultywowania tradycji narodowych zostały docenione przez Panią Senator Małgorzatę Kopiczko. Stu uczniów Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej wzięło udział w wycieczce do Warszawy, ufundowanej przez Panią Senator. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Sejmu i Senatu oraz skosztowania dań serwowanych w restauracji poselskiej. W taki sposób zostali nagrodzeni za pracę przy organizacji wcześniejszych edycji koncertu.

Koncert Pieśni Patriotycznych
Przewiń na górę