Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

II miejsce w wojewódzkim konkursie „Śladami Mikołaja Kopernika”

Sladami-Mikolaja-Kopernika-5

W sobotę, 17 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 2Te (Technik Programista) Mariusz Wołowiec i Michał Gościński udali się wraz z opiekunem Sławomirem Duczkiem do Olsztyna na wojewódzki finał konkursu „Śladami Mikołaja Kopernika – nie tylko astronoma”.

Link do informacji wstępnych o konkursie znajdziecie tutaj: https://zs.ketrzyn.pl/konkursy/konkurs-informatyczno-technologiczny-szlakiem-mikolaja-kopernika/

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 12 drużyn w 4 kategoriach wiekowych:

– kl. 1-3 SP

– kl. 4-6 SP

– kl. 7-8 SP

– kl. ponadpodstawowe – w tej kategorii braliśmy udział my.

Zadaniem konkursowym była prezentacja przygotowanej pracy.

A były wśród nich: prezentacje, filmy, gry planszowe, strony internetowe oraz aplikacje w różnych językach programowania.

Czas na prezentację był limitowany do 7 minut. Nasi uczniowie przygotowali i zaprezentowali grę multimedialną GALACTIC RUSH wykonaną w HTML, CSS oraz JavaScript.

Gra niebawem dostępna będzie na stronie WWW ZS w sekcji programistów.

Link do gry: (niebawem)

Na szczególną pochwałę zasługuje fakt, iż:

  • Gra została wykonana w całości od podstaw, bez kopiowania gotowych fragmentów kodu z Internetu,
  • Prezentacja naszych uczniów (w mojej opinii) była zdecydowanie najlepsza podczas całej uroczystości! Zdecydowana, humorystyczna, ciekawa. Publiczność słuchała prezentacji z uwagą.

Z nieukrywaną radością mogę ogłosić, iż zajęliśmy II miejsce w swojej kategorii wiekowej!

Mariusz i Michał otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł! To wielki sukces naszych podopiecznych! Ogromne gratulacje!

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin wręczył Sławomirowi Duczkowi dyplom oraz biblioteczkę copernicana, by przekazać je na ręce pani dyrektor ZS – Ireny Hadziewicz.

Całe wydarzenie transmitowane było w Olsztyńskiej telewizji online – link do wideorelacji pojawi się niebawem.

Po wręczeniu nagród i zakończeniu uroczystości była możliwość zwiedzania Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie z przewodnikiem, który oprowadził nas po budynku i zapoznał z wystawami i pracami znanych artystów.

Gdy emocje już opadły udaliśmy się na starówkę miejską nacieszyć oczy pięknym widokiem i nabrać w płuca świeżego powietrza. Tu napotkaliśmy miłą niespodziankę. W tym dniu na starówce miały miejsce targi żywności regionalnej, naturalnej i tradycyjnej ”Dziedzictwo Kulturalne Warmii i Mazur”.

Zapoznaliśmy się z oferowanymi przez koła gospodyń wiejskich wyrobami, regionalnymi tańcami, cieszyliśmy uszy taneczną muzyką. Można było również spróbować domowej roboty pierogów z okrasą, mniam.

Udaliśmy się również do restauracji Sphinx, gdzie zjedliśmy posiłek oraz sklepu Sweet Factory Store, by kupić po prezencie dla naszych bliskich.

Cali i zdrowi wróciliśmy do domu.

Do następnego!

Sławomir Duczek

II miejsce w wojewódzkim konkursie „Śladami Mikołaja Kopernika”
Przewiń na górę