Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Spotkanie z misjonarką ZS

W dniu 28 października 2019, w miesiącu, który został nazwany przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, gościła w ZS nasza absolwentka i świecka misjonarka pani Anna Bieniek.

Pani Ania spotkała się z klasami II Ecd i I Td oraz wolontariuszami SKC, żeby opowiedzieć o swojej 4‑letniej pracy na misjach w Tanzanii.  Młodzież zapoznała się z wolontariatem Stowarzyszenia Misji Afrykańskich podczas wywiadu z misjonarką w języku angielskim i poprzez analizę slajdów z misji w wersji polskojęzycznej. Odbył się także pokaz afrykańskiego rękodzieła: biżuterii z koralików, laleczek z resztek tkanin, baobabu ze sznurka, spódnicy, którą osłaniają się kobiety i chusty, w której matki noszą swoje dzieci.

Misja to dzielenie się swoimi talentami (wiarą, edukacją, umiejętnościami, czasem, uśmiechem, empatią, żywnością, darem materialnym ) z ludźmi w potrzebie. Misjom można pomagać cały rok (Misje.pl) wysyłając  SMS o treści Misje na nr 72032 (2,46zł z VAT).

Opiekun SKC: Edyta Wąsik;
Kętrzyn, 28 października 2019
Asystent kościelny: Maria Komosińska


Spotkanie z misjonarką ZS
Przewiń na górę