„Zawód-Naukowiec” – cykl spotkań na PŁ

zawod_naukowiec

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za zamieszczenie informacji o pierwszym spotkaniu z cyklu „Zawód-Naukowiec” na stronie internetowej Waszej szkoły.

Bardzo się cieszymy, że informacja o tym wydarzeniu dotarła do Waszych nauczycieli i uczniów.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Odbędzie się ono 4 czerwca o godzinie 11:00 w Instytucie Matematyki Politechniki Łódzkiej. 

Na spotkaniu przekonamy się, że wspaniałe wynalazki mogą tworzyć również ludzie młodzi. Poznamy historię pojazdów napędzanych energią słoneczną, budowanych przez studentów Politechniki Łódzkiej. Bolidy te zdobyły wiele wyróżnień i międzynarodowych nagród.

Ponadto, Pani dr hab. inż. Ewa Skrzetuska, prof. PŁ, opowie nam, jak dzięki osiągnięciom naukowym można zabezpieczać dzieci przedwcześnie urodzone przed nadmierną utratą wody z organizmu oraz wychłodzeniem. Dowiemy się również o innowacyjnych metodach pozwalających monitorować parametry życiowe pacjentów i wspomagać procesy rehabilitacji, dzięki połączeniu systemów elektronicznych z wyrobami tekstylnymi. 

Po wykładach będzie można nie tylko zobaczyć bolid, ale nawet zrobić sobie w nim zdjęcie!

Harmonogram spotkania można znaleźć na stronie wydarzenia:

https://im.p.lodz.pl/pl/popularyzacja/zawod-naukowiec 

Ważne:

Spotkanie odbędzie się w wersji stacjonarnej i zdalnej.

Aby wziąć udział w wydarzeniu w wersji stacjonarnej prosimy o zapisanie się na wydarzenie – więcej szczegółów na naszej stronie. 

Z pozdrowieniami,
Anna Olek (adiunkt w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ)

politechnika łódzka logo