Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Wycieczka do Sejmu RP

Wycieczka-do-Sejmu-RP-1

30.11.2022. uczniowie z klas 2Ta, 2Te, 4Eac, 4Td ZS im Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie wraz z opiekunami p. dyrektor Ireną Hadziewicz, p. Lesją Batko, p. Agnieszką Szczurko, p. Karolem Filczakiem udali się na wycieczkę do Warszawy.

Głównym celem wycieczki szkolnej było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polski. Przed gmachem Sejmu RP zostaliśmy serdecznie powitani przez posła RP pana Marcina Kulaska. Za sejmowymi bramkami czekała pani przewodnik, która oprowadziła nas po budynku Sejmu.

Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad.

W trakcie pobytu w galerii sejmowej uczniowie i nauczyciele ZS im Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie zostali serdecznie przywitani przez wicemarszałek Sejmu panią Małgorzatę Kidawę – Błońską. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby.

Podczas dalszego zwiedzania uczestnicy wycieczki zobaczyli miejsce przebywania dziennikarzy oraz mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie z wicemarszałkiem Sejmu panem Włodzimierzem Czarzastym i posłem RP panem Marcinem Kulaskiem.

Na zakończenie uczniowie i opiekunowie udali się na pyszny obiad w restauracji sejmowej.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sportu. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wizyty w Sejmie czuwał asystent społeczny pana posła Marcina Kulaska, przewodniczący Rady Powiatowej Lewicy w Ķętrzynie – pan Andrzej Szczurko, który towarzyszył nam podczas całej imprezy.

Organizatorem wycieczki do Sejmu był pan poseł Marcin Kulasek.

Obu panom składamy serdeczne podziękowania.

Wycieczka do Sejmu RP
Przewiń na górę