Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Wycieczka do fabryki płyt Egger

✅Dnia 30.09.2022r. klasy 4Td oraz 3Td wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Wieliczko- Kaczmarek oraz Panią Joanną Kowalik? wybrały się na wycieczkę do Biskupca i Olsztyna. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy była siedziba firmy EGGER Group w Biskupcu zajmująca się produkcją płyt wiórowych.

✅Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez naszych przewodników. W początkowej fazie zwiedzania zapoznaliśmy się z historią oraz planem pracy firmy. Zostały nam przedstawione również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie przebywania na terenie firmy.

✅Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy wejść na poszczególne odcinki hali produkcyjnych oraz magazynów i przyjrzeć się procesom powstawania płyt wiórowych z bliska. Ze względu na kierunek naszej nauki mogliśmy dodatkowo zobaczyć, jak wygląda praca laboratorium w tego typu firmie. Zostały nam tam przedstawione nowoczesne rozwiązania znacznie usprawniające pracę. Zyskaliśmy również wiele przydatnych informacji na temat wyboru przyszłej pracy, a także zostaliśmy poinformowani o możliwości odbywania praktyk lub pracy wakacyjnej w tym oto miejscu.

✅ Następnym przystankiem była olsztyńska starówka, gdzie mogliśmy miło spędzić czas. Cały wyjazd oprócz celów naukowych spełnił także rolę integracyjną oraz relaksującą.

Oliwia Pusio 3Td?

Wycieczka do fabryki płyt Egger
Przewiń na górę