Wycieczka do fabryki płyt Egger

✅Dnia 30.09.2022r. klasy 4Td oraz 3Td wraz z wychowawcami Panią Agnieszką Wieliczko- Kaczmarek oraz Panią Joanną Kowalik👍 wybrały się na wycieczkę do Biskupca i Olsztyna. Pierwszym przystankiem naszej wyprawy była siedziba firmy EGGER Group w Biskupcu zajmująca się produkcją płyt wiórowych.

✅Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez naszych przewodników. W początkowej fazie zwiedzania zapoznaliśmy się z historią oraz planem pracy firmy. Zostały nam przedstawione również zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie przebywania na terenie firmy.

✅Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy wejść na poszczególne odcinki hali produkcyjnych oraz magazynów i przyjrzeć się procesom powstawania płyt wiórowych z bliska. Ze względu na kierunek naszej nauki mogliśmy dodatkowo zobaczyć, jak wygląda praca laboratorium w tego typu firmie. Zostały nam tam przedstawione nowoczesne rozwiązania znacznie usprawniające pracę. Zyskaliśmy również wiele przydatnych informacji na temat wyboru przyszłej pracy, a także zostaliśmy poinformowani o możliwości odbywania praktyk lub pracy wakacyjnej w tym oto miejscu.

✅ Następnym przystankiem była olsztyńska starówka, gdzie mogliśmy miło spędzić czas. Cały wyjazd oprócz celów naukowych spełnił także rolę integracyjną oraz relaksującą.

Oliwia Pusio 3Td👍