Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego rozstrzygnięty

konkurs-ort-2021-3-1
W trakcie konkursu...
W trakcie konkursu…

W Zespole Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie 19 października 2021 roku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego. W ortograficznych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół średnich powiatu kętrzyńskiego. Uczestnicy wyłonieni w eliminacjach szkolnych zmierzyli się z trudną sztuką wykorzystywania znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w praktyce pisarskiej.

Gościem honorowym był Starosta Kętrzyński – pan Michał Kochanowski.

Słowa wypowiedziane przez panią Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej – Irenę Hadziewicz podkreśliły ważność kultury języka polskiego i dodały otuchy uczestnikom.

Tekst dyktanda dotyczył potrzeby kontemplacji przyrody przez współczesnego człowieka. Przypominał, że już Adam Mickiewicz nazwał bocianie skrzydła „wczesnym sztandarem wiosny”, a jesienią takie wspomnienie uspakaja i cieszy każdego.

Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Kętrzyńskiego otrzymała M. Szawkowska.

Miejsce II i tytuł Wicemistrza Ortografii zdobyła P. Kościelniak, natomiast III miejsce i tytuł Wicemistrza Ortografii przypadło K. Sosze. Uczniowie uczęszczają do I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Nagrody zostały wręczone przez Starostę Kętrzyńskiego – pana Michała Kochanowskiego i Dyrektor Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej – panią Irenę Hadziewicz. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Kolejne edycje potyczek ortograficznych dowodzą, że konkurs wpisał się w lokalną tradycję międzyszkolnych rywalizacji uczniów posiadających zdolności humanistyczne.

Gratulujemy laureatom! Dziękujemy uczestnikom!

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły polonistki Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.

Beata Stokłosa

VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Kętrzyńskiego rozstrzygnięty
Przewiń na górę