Przemówienie na zakończenie roku szkolnego 2020-2021

kwiaty
kwiaty

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły!

W tym roku ponownie nietypowo kończymy rok szkolny 2020/2021. Trwający remont sali gimnastycznej i warunki atmosferyczne nie pozwalają nam zakończyć roku szkolnego uroczystym apelem. Jednak rozpiera mnie ogromna radość, że po wielu trudach i kilkuletnim zabieganiu nauczycieli wychowania fizycznego i dyrekcji, Zarząd Powiatu przy zaakceptowaniu inwestycji przez Radę Powiatu, wygospodarował fundusze na remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie,

Drodzy Uczniowie!

Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok. Rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym przeszkodom i wyzwaniom, między innymi epidemii koronawirusa. Jednak był to rok wyjątkowy, bo wszyscy musieliśmy nauczyć się innej formy nauki, nauki zdalnej, która wielu z Was sprawiała duże trudności, a wielu wykorzystało tę formę pracy z korzyścią dla siebie.

Gratuluję wszystkim Uczniom otrzymującym promocję do następnej klasy. A tym, których promocja rozstrzygnie się w sierpniu, życzę sukcesów na egzaminach poprawkowych. Natomiast uczniom, którzy nie otrzymali promocji życzę wytrwałości w dążeniu do celu, którym jest ukończenie szkoły średniej. Kochani Uczniowie! Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.

Szanowni Rodzice!

Dziękuję za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły i zaangażowanie. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.

Koleżanki i koledzy!

Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły dziękuję za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Dziękuję za podejmowany w codziennej pracy wysiłek, za włożony trud w wychowanie, bezpieczeństwo naszych wychowanków i za dbałość o edukację, chociaż z wielu powodów nie był to dla nas łatwy rok. Mam nadzieję, że ten trudny rok wzbogacił nas i zmusił do stosowania innych form pracy, do poznania i stosowania nowych programów i komunikatorów. Serdecznie dziękuję za wszelkie inicjatywy, które przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszej szkoły w środowisku lokalnym.

Życzę wszystkim bezpiecznego, spokojnego i udanego wypoczynku.

Dbajcie o siebie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy, bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalnej i wspólnej nauki w budynku szkoły. Wracajcie uśmiechnięci i szczęśliwi.

Do zobaczenia po wakacjach!

Irena Krystyna Hadziewicz i Ewa Mieszkowska
– Dyrekcja Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie