Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2022

Wolontariusze

W dniach 7-9 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2020”, którego organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

TAN jest imprezą cykliczną o charakterze ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Wydarzenie to promuje kulturę i walory turystyczne Warmii i Mazur Powiatu Kętrzyńskiego, przyjaznego osobom niepełnosprawnym. Przegląd ma na celu integrację uczestników reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych z różnych regionów Polski oraz prezentację ich dorobku artystycznego, co motywuje do rozwijania dalszej twórczości.

TAN to również wydarzenia kulturalne angażujące teatr i pozostałą twórczość sceniczną, które są atrakcyjną i aktywną formą edukacji społecznej. Poprzez organizowanie spotkań integracyjnych wpływa na świadomość społeczności lokalnej, ukazuje z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne, w jaki sposób można je zmniejszać i jakie obustronne korzyści daje współpraca z tą grupą ludzi.

Naszą szkołę reprezentowało 4 wokalistów:

⁃ Sandra Pałasz zaśpiewała utwory: „Rocket Men”, „Zabierz tą miłość” i „Anyone”

⁃ Agnieszka Zielińska „Alleluja” i „Crazy”

⁃ Patryk Kustra „Ostatni raz zatańczysz ze mną”

⁃ Szymon Nowicki zagrał na gitarze i zaśpiewał „Lewe Lewe loff”

Agnieszka Zielińska wykonała utwór „Alleluja” ze specjalną dedykacją dla Mateusza z WTZ w Kętrzynie, który dołączył do niej podczas wykonania.

Sandra Pałasz także wykonała utwór z specjalną dedykacją dla Uli także z WTZ w Kętrzynie.

Był płacz szczęści – nawet dla najtwardszych stanęła łezka w oku.

Tego dnia nie tylko śpiewaliśmy:

Nikola Anuszewska z klasy 4Td była wolontariuszem: pomagała w zaparzaniu kaw i herbat, krojeniu ciast czy sprzątaniu. Jakub Zawistowski z 4Tb zajmował się pomocą przy nagłośnieniu.

Na koniec wolontariusze dostali podziękowania i anioły, które zostały zrobione przez osoby z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy za udział i widzimy się w następnym roku 🙂

Nikola Anuszewska, 4Td

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2022
Przewiń na górę