Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych,
Nauczyciele przedmiotów humanistycznych

Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają. Często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest podjęta dziewięć lat temu inicjatywa polegająca na zorganizowaniu I edycji Konkursu Wiedzy o Mediach, a w kolejnych latach Olimpiady Wiedzy o Mediach. We wszystkich edycjach nasze przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i uczniów. Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku szkolnym przystępujemy do organizacji X edycji.
W Olimpiadzie tej, organizowanej przez Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM w Olsztynie oraz inne uczelnie z całego kraju, uczestnicy – uczniowie szkół ponadpodstawowych – walczyć będą o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach.
Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o przekazanie uczniom informacji dotyczących Olimpiady.

Szczegóły znaleźć można na stronie https://owm.edu.pl/.

Liczymy na to, że nasza inicjatywa, podobnie jak w latach ubiegłych, spotka się z życzliwym przyjęciem z Państwa strony i zaowocuje licznymi sukcesami Państwa uczniów.

Przewodnicząca warmińsko-mazurskiego Komitetu Okręgowego
Olimpiady Wiedzy o Mediach
dr Magdalena Żmijkowska

Sekretarz warmińsko-mazurskiego Komitetu Okręgowego
Olimpiady Wiedzy o Mediach
dr Marta Cichy

Olimpiada Wiedzy o Mediach
Przewiń na górę