Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Dzień patronki szkoły i ślubowanie klas I #2022

Dzień patronki szkoły 2022

Dzień Patronki Szkoły i ślubowanie klas pierwszych to podniosłe uroczystości, które na stałe wpisały się w kalendarz bardzo ważnych wydarzeń Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. Odbyły się 5 IV 2022 roku.

Ceremonię otworzyła Pani Dyrektor – Irena Hadziewicz, która powitała rodziców uczniów, Grono Pedagogiczne oraz młodzież szkolną. Ks. porucznik Straży Granicznej Paweł Siebiesiewicz złożył Pani Dyrektor meldunek o gotowości przystąpienia uczniów do ślubowania. 132 uczniów z sześciu klas powtórzyło w asyście pocztu sztandarowego wypowiedziane przez Panią Dyrektor słowa przysięgi.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przysięgi klas pierwszych na Sztandar Szkoły oraz odebranie przez uczniów klas 2 Lpw, 3 PLO, 3 Gac aktów nadania stopni awansu uczniowskiego klasy mundurowej. Ślubowanie klas pierwszych to symboliczne włączenie uczniów do społeczności szkolnej i przyrzeczenie dbania o tradycję, normy etyczne i wyniki w nauce.

Szczególną oprawę zyskał Dzień Patronki Szkoły. Uczniowie klas 3 Ebd, 1 Td, 2 Tc pod kierunkiem pani Beaty Stokłosy przygotowali przedstawienie o życiu polskiej noblistki:

„Maria Curie Skłodowska – Polka, która zmieniła świat”

oraz wykonali specjalnie napisaną przez 3 Ebd piosenkę o życiu patronki. Wystąpił szkolny zespół wokalny. Klasa 3Ebd przygotowała również krótki film prezentujący portret noblistki. Piękna scenografia podkreślała charakter Święta Szkoły. Kiedy uroczystość dobiegła końca, przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Beata Stokłosa


Z okazji Dnia Patronki Szkoły – Marii Curie Skłodowskiej prezentujemy również filmik ukazujący pracę naukowców w laboratorium: ✅Pani Marii i jej męża widzianą oczami naszych uczniów.

Dzień patronki szkoły 2022

Inspirację stanowią niezwykłe odkrycia noblistki, które zmieniły świat. ⚗️✅

Widać, że młodzież naszej szkoły podziwia osiągnięcia wielkiej polskiej uczonej. ✅

Pracę wykonała klasa III Ebd pod kierunkiem pani Beaty Stokłosy.?

#ZSKętrzyn #ŚwiętoSzkoły #Kętrzyn #Młodzież

Dzień patronki szkoły i ślubowanie klas I #2022
Przewiń na górę