Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

82. rocznica Zbrodni Katyńskiej – materiały edukacyjne IPN

82. rocznica Zbrodni Katyńskiej - materiały edukacyjne IPN

Szanowni Państwo

w kwietniu 2022 r. przypada 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej – zbrodni posiadającej znamiona ludobójstwa dokonanej przez Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich na co najmniej 21 768 obywatelach Polski.

Osiemdziesiąt dwa lata temu funkcjonariusze NKWD w Charkowie, Kalininie, Katyniu, Kijowie i Mińsku strzałem w tył głowy zamordowali jeńców przebywających w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie w ramach swojej działalności przygotowała dla placówek oświatowych zestawienie materiałów edukacyjnych IPN poruszających temat zbrodni katyńskiej. W wykazie znajdą Państwo wystawy tematyczne, publikacje elektroniczne, filmy oraz materiały audiowizualne, które z pewnością pozwolą na lepsze zrozumienie okoliczności tej wielkiej tragedii. Gorąco zachęcamy nauczycieli, nie tylko historii, do skorzystania z przygotowanego zestawienia materiałów edukacyjnych IPN.

Materiały edukacyjne znajdą Państwo w poniższym linku lub poprzez skorzystanie z Qr Code

edukacja.ipn.gov.pl/edu/wystawy/ii-wojna-swiatowa/zbrodnia-katynska

82. rocznica Zbrodni Katyńskiej - materiały edukacyjne IPN

Z poważaniem
Wioleta Wróbel
Biuro Edukacji Narodowej
Delegatura IPN-KŚZpNP w Olsztynie
Tel. 89 5214808

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezes IPN – KŚZpNP  z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Janusza Kurtyki 1, 02-676 Warszawa. Pełna tresć klauzuli informacyjnej jest opublikowana na stronie: https://ipn.gov.pl/ w zakładce „Ochrona danych osobowych”.

82. rocznica Zbrodni Katyńskiej – materiały edukacyjne IPN
Przewiń na górę