Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

23.02 – Dzień Walki z Depresją

Dzień Walki z Depresją - ulotka

Już w piątek, 23 lutego obchodzony jest w Polsce Dzień Walki z Depresją.

Jest to ostatnio krytycznie ważny temat, jako że w Polsce na chorobę tę cierpi już ponad 1,2 mln ludzi. Co jest jednak wyjątkowo niepokojące to to, że coraz częściej ofiarami depresji stają się dzieci i młodzież.

O depresji za mało się rozmawia. Dla wielu z nas jest ona wciąż powodem do wstydu a jej symptomy są lekceważone lub mylone z innymi problemami. W przypadku dzieci i nastolatków, kluczowym jest obserwacja, rozmowa i szybkie działanie.

W redakcji HiJunior przygotowaliśmy dla Państwa gotowy do publikacji tekst, przygotowany w oparciu o rozmowy z lekarzem i psychologiem. Zachęcamy do zamieszczenia go na Państwa stronie jako przydatną informację dla rodziców.

W tekście m.in:

  • czy dzieci i młodzież chorują na depresję?
  • jakie są przyczyny i objawy depresji u dzieci i nastolatków?
  • gdzie szukać pomocy?

Przesyłam również informacyjne grafiki do zamieszczenia: infografiki – depresja u dzieci i młodzieży

Nasz tekst dla Państwa jest oparty o nasz materiał źródłowy na temat depresji opracowany we współpracy z psycholog Jagodą Turowską i lekarzem Marcinem Zarzyckim.

Dzień Walki z Depresją - ulotka

W razie pytań, zapraszam do kontaktu

Nina Król
Redakcja HiJunior
www.hijunior.com/pl

23.02 – Dzień Walki z Depresją
Przewiń na górę