Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

TAN 2020

W dniach 9 –11 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych TAN 2020„, którego organizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

TAN jest to cykliczna impreza o charakterze ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Wydarzenie to promuje kulturę i walory turystyczne Warmii i Mazur Powiatu Kętrzyńskiego, przyjaznego osobom niepełnosprawnym. Przegląd ma na celu integrację uczestników reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych z różnych regionów Polski oraz prezentację ich dorobku artystycznego, co motywuje do rozwijania dalszej twórczości.

TAN to również wydarzenia kulturalne angażujące teatr i pozostałą twórczość sceniczną, które są atrakcyjną i aktywną formą edukacji społecznej. Poprzez organizowanie spotkań integracyjnych wpływa na świadomość społeczności lokalnej, ukazuje z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne, w jaki sposób można je zmniejszać i jakie obustronne korzyści daje współpraca z tą grupą ludzi.

Naszą szkołę reprezentowało 7 solistów:

  • Sandra Pałasz zaśpiewała utwory: ,,Dobranoc Panowie” i ,,Allelujah”;
  • Agnieszka Zielińska: ,,Wsiąść do pociągu” i ,,Chodź pomaluj mój świat”;
  • Klaudia Bułas: ,,Szukaj mnie” i ,,Byle jak”;
  • Sandra Tomczak: ,,Melodię” oraz ,,Siebie zapytasz”;
  • Nikola Kubiak: ,,Radość najpiękniejszych lat”,
  • a grający na gitarze Patryk Kustra wspólnie z Pauliną Segies zaprezentowali: ,,Miasto 44”. 

Sandra Pałasz wykonała utwór „Alleluja” ze specjalną dedykacją dla Mateusza z WTZ w Kętrzynie, który dołączył do niej podczas wykonania.

Był płacz szczęścia – nawet dla najtwardszych stanęła łezka w oku.

Tego dnia nie tylko śpiewaliśmy:

Piotr Dymitrowicz z 2Eac i Agnieszka Zielińska z 2Ebd byli wolontariuszami. Do ich zadań należało m.in pilnowanie wejścia i utrzymywanie zasad bhp u osób z zewnątrz, które wchodziły na hale. 

Na koniec wolontariusze i soliści dostali podziękowania i misie, które zostały zrobione przez osoby z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Dziękujemy, że byliście tam z nami mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce jak i na całym świecie.

Mamy nadzieje, że będziecie też przyszłym roku.

Nikola Anuszewska


TAN 2020
Przewiń na górę