Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

11-400 Kętrzyn, ul. Wojska Polskiego 12 | tel.: (+48) 89 751 29 83 | NIP: 7420000140 | e-mail: sekretariat@zs.ketrzyn.pl

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

inauguracja-roku-szkolnego-2023-2024

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej.

W uroczystości uczestniczył wicestarosta pan Andrzej Lewandowski, który pożegnał odchodzącą ze stanowiska dotychczasową panią dyrektor – Irenę Hadziewicz i przywitał nową dyrekcję: panią dyrektor Barbarę Groch i panią wicedyrektor Dorotę Bazyluk.

Pani dyrektor Barbara Groch przywitała wszystkich pracowników szkoły, rodziców i oczywiście uczniów, w tym szczególnie uczniów ośmiu klas pierwszych.👍

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym, samych dobrych ocen i wielu pięknych chwil.


Przemówienie pani dyrektor Barbary Groch

przemówienie pan dyrektor Barbary Groch na rozpoczęce roku szkolnego 2023-2024

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy Szkoły, Szanowni Goście!

To dla mnie zaszczyt stanąć przed Państwem w tym wyjątkowym dniu, który otwiera nowy rozdział w historii naszej szkoły. Jako nowy Dyrektor pragnę serdecznie przywitać wszystkich w nowym roku szkolnym i podziękować za zaufanie, którym obdarzył mnie Organ Prowadzący, powierzając mi tę funkcję. Zamierzam budować wartości naszej szkoły w oparciu o dialog i porozumienie. Chciałabym, aby każdy jej uczeń był dumny, że do niej uczęszcza.

                W tym miejscu dziękuję mojej poprzedniczce – pani Irenie Hadziewicz, która przez wiele lat oddawała serce tej szkole. Jej trud i zaangażowanie są niezaprzeczalne. Będę kontynuowała jej dzieło, wprowadzając nowe pomysły i innowacje, dbając o to, aby nasza szkoła była miejscem, w której edukacja i wartości są priorytetem.

                Dziękuję również pani Dorocie Bazyluk, która od września zgodziła się zostać zastępcą Dyrektora Szkoły. Przez wiele lat pracy dała się poznać jako osoba wysoce zorganizowana i jest osobą kompetentną do zajęcia tego stanowiska.

                Drodzy Uczniowie, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale również możliwości odnoszenia sukcesów. Jaki będzie ten rok, w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy,  podejścia do obowiązku, jakim jest nauka. To Wy pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość – ta najbliższa, ale i ta dalsza.

                Szczególnie witamy uczniów klas pierwszych, którzy dziś rozpoczynają  naukę w naszej szkole. Bardzo dziękuję za wybór tej szkoły. Mam nadzieję, że Wasze oczekiwania zostaną spełnione, a czas spędzony w murach  naszej szkoły uznacie za najlepszy w Waszym życiu.

                Do naszego grona dołączyli również nowi nauczyciele – pani Ewa Jorka – Wyskokowicz – psycholog szkolny, pani Agata Wojnowska – pedagog specjalny oraz pani Katarzyna Lubycka – nauczycielka języka angielskiego. Serdecznie Was witamy.

                Maturzyści! Przed Wami ostatni rok w naszej szkole. Życzę Wam dużej motywacji do pracy, sprostania wielu obowiązkom. Dajcie z siebie wszystko, a rezultaty pracy przyniosą Wam dumę i zadowolenie. Wierzę w wasz sukces.

                Drodzy Rodzice, życzę Wam spokoju i cierpliwości oraz wielu powodów do zadowolenia z Waszych dzieci. Otwarta komunikacja między nami i wzajemne wsparcie są nieocenione. Razem, jako szkoła i rodzina, możemy stworzyć najlepsze warunki rozwoju naszej młodzieży.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, życzę Wam satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia z jej efektów. Razem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy. Niech ten nowy rok szkolny będzie pełen satysfakcji. Dziękuję za zaufanie, gotowość do współpracy i oddanie naszej szkole.

Rok szkolny 2023/2024 uważam za otwarty!!!

Dyrektor Zespołu Szkół
im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie
mgr Barbara Groch

Poniżej zamieszczamy również wybrane zdjęcia z rozpoczęcia uroczystości.

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024
Przewiń na górę