POBIERZ LISTĘ PODRĘCZNIKÓW:

Kliknij tutaj!

 
 
 • Zmiana planu

  Uwaga!
  Od 24 października 2016 r.

  zmiana_planu

   
 •  
 • TURNIEJ O PUCHAR ZS – GRAŁA GRUPA A

  20161018_153842Dnia 18.10.2016r. po godzinach lekcyjnych swoje zmagania na boisku rozpoczęła GRUPA A składająca się z 3 drużyn : ‘’Bez nazwy’’ , ‘’Ursus Team’’ oraz ‘’ Zespół R’’. Mecze odbywały się systemem ‘’każdy z każdym’’,, 2×8 minut . Pomimo niesprzyjającej pogody tego dnia , piłkarze ZS zagrali mecze, w których mogliśmy zobaczyć chęć walki i wygranej w każdej drużynie, co pokazały popisowe akcje zawodników.

  WYNIKI MECZÓW :

  1. ‘’BEZ NAZWY’’ 1:2 ‘’URSUS TEAM’’
  2. ‘’ ZESPÓŁ R’’ 0:5 ‘’URSUS TEAM’’
  3. ‘’ BEZ NAZWY’’ 5:2 ‘’ZESPÓŁ R’’

  KLASYFIKACJA KOŃCOWA DRUŻYN:
  1.’’URSUS TEAM’’
  2. ‘’ BEZ NAZWY’’
  3. ‘’ ZESPÓŁ R’’

  Do półfinału turnieju dostały się dwie górujące nad przeciwnikami drużyny : URSUS TEAM oraz BEZ NAZWY Kolejne mecze 20.10.2016 r. rozegra GRUPA B, walcząc także o półfinał turnieju ZS.

  TRZYMAMY KCIUKI!!!!

  Gabriela Dymidziuk

  (więcej…)

   
 •  
 • Konkurs graficzny.

  polski-orzel

  Konkurs graficzny na okładkę płyty z piosenkami patriotycznymi, którą nagrali uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.
  Technika dowolna. Prace należy wykonać w dwóch wymiarach 12x12cm i 24x24cm. Czyli pomniejszamy duży obraz, nie inaczej.
  Projekty proszę przysyłać na adres: beatles68@gmail.com do 30 października 2016 r.

  Przysłanie projektu jest jednocześnie zgodą na wykorzystanie go na okładkę płyty.

  Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 3 listopada na naszej stronie WWW.
  Nagrodami będą książki ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

  Zapraszam do udziału.
  Waldemar Mieszkowski

   
 •  
 • Kup cegiełkę!

  kon_2016
  W październiku 2016 SKC we współpracy z gdyńską Fundacją Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” rozprowadza cegiełki tematyczne 8/5cm (j. angielski: czasowniki nieregularne, czasy gramatyczne, zaimki etc; j. niemiecki: czasy; j.polski: epoki literackie, części zdania; fizyka: wzory; matematyka: figury płaskie, bryły, wzory trygonometryczne; historia: daty; geografia: państwa europy; informatyka: Windows, Word, Exel, Internet Explorer, chemia: układ okresowy pierwiastków oraz kalendarzyki) Każda cegiełka kosztuje jedynie 1,50zł. Celem tegorocznej akcji jest pomoc w zakupie rowerowózka 19-letniemu Danielowi Czerniak, który od 7 roku życia zmaga się z niedowładem czterokończynowym. Cegiełki do nabycia w sali 112 lub u wolontariuszki Patrycji Plikus (IIIc Tek).

  Edyta Wąsik, opiekun SKC
  Kętrzyn, 19 października 2016

   
 •  
 • XVI Dzień Papieski 2016

  Tegoroczne XVI obchody Dnia Papieskiego były pod hasłem
  „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Na parterze przez tydzień była zamieszczona gazetka pamiątkowa. Przy niej można było zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o Papieżu Polaku – Świętym Janie Pawle II.

  M.Komosińska M.Pancechowska

  img_7072

   
 •  
 • Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2016 r.

  img_0289

  Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się 14 października 2016 roku w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie. W uroczystości udział wzięli: p. Ryszard Niedziółka – Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, p. Michał Krasiński – Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego, p. Danuta Tomczak – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, p. Marta Żylińska – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych powiatu kętrzyńskiego.
  Starosta – pan Ryszard Niedziółka podziękował nauczycielom za trud włożony w wychowywanie i kształcenie młodzieży. Za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju oświaty wręczył Nagrody Starosty Kętrzyńskiego. Z naszej szkoły zaszczytną nagrodę odebrali: p. Irena Hadziewicz- dyrektor, p. Sławomir Duczek i p. Grzegorz Nowicki.
  Następnie głos zabrali dyrektorzy powiatowych placówek oświatowych, którzy dziękowali swoim pracownikom za zaangażowanie, przyznając wyróżnionym osobom nagrody.
  Kolejnym punktem programu był krótki montaż słowno – muzyczny przygotowany przez utalentowaną młodzież Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.
  Całość uroczystości dopełnił słodki poczęstunek.

  Nagrodzonym pracownikom Zespołu Szkół w Kętrzynie serdecznie gratulujemy!
  Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie oraz uświetnienie uroczystości prowadzeniem i występami artystycznymi.

  Anna Wachnik

  (więcej…)

   
 •  
 • Dzień Edukacji Narodowej 2016

  Dzień Edukacji Narodowej 2016

  Dnia 13 października 2016 roku w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ten właśnie sposób uczniowie szkoły wyrazili wdzięczność za „przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów”.
  Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania przez społeczność szkolną hymnu Polski. Następnie głos zabrała pani dyrektor Irena Hadziewicz, która podziękowała nauczycielom i pracownikom obsługi i administracji za dotychczasowe zaangażowanie w życie szkoły oraz życzyła wielu sił i wytrwałości.
  W imieniu uczniów przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego- Marta Marciniak złożyła życzenia i przekazała na ręce pani dyrektor bukiet kwiatów.
  Kolejnym punktem programu był krótki montaż słowno – muzyczny, który zawierał poetyckie życzenia i piosenki. Oprawę muzyczną stanowiły utwory polskich wykonawców: „Uśmiechnij się”Anny German, „Niepokonani” Perfectu i „Biegnij przed siebie”Ani Wyszkoni.
  W uroczystości udział wzięli uzdolnieni, młodzi artyści: Emilia Bobel, Magda Czerwińska, Joanna Kiapśnia, Oliwia Lipińska, Katarzyna Kostecka, Julita Krupienik, Emilia Kubicka, Emilia Kurczewska, Dajana Ochocińska, Maja Stępień, Judyta Żukowska i Jan Krupczak. Imprezę poprowadzili Daniela Dudanowicz i Krystian Czubaszek.
  Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Urszuli Baranieckiej, pani Anny Wachnik oraz pana Piotra Sopyły. O wystrój sali zadbali uczniowie klasy III technikum ekonomiczno-analitycznego pod kierunkiem pani Agnieszki Deszczyńskiej.
  Już po apelu przyszła pora na strawę dla ciała. Samorząd Uczniowski obdarował wszystkich pracowników szkoły własnoręcznie upieczonymi babeczkami.
  Anna Wachnik

  Zdjęcia wykonali Jan Nowicki i Krzysztof Pietrzykowski.

  (więcej…)

   
 •  
 • Pomóżmy pani Agnieszce!

  pomon_gnieszce_2016

  W dniach 11-18 października 2016 roku SKC przeprowadzi szkolną zbiórkę pieniężną na dofinansowanie leczenia pani Agnieszki Strzelczyk (28l.), która od 16 lat walczy z nieuleczalną chorobą, którą jest zanik mięśni. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone będą na rehabilitację, zakup leków, przeszczep mezenchymalnych komórek macierzystych i opłacenie kosztów dojazdów na leczenie w Częstochowie. Całkowity koszt terapii wynosi 152 000 złotych. Dzięki terapii pani Agnieszka będzie miała możliwość samodzielnej opieki nad sobą i małoletnią córką. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze SKC podczas szkolnych przerw. Pieniądze zostaną przekazane za pośrednictwem organizatora zbiórki publicznej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie Wszyscy Powinni Mieć Równe Szanse w Warnikajmach k. Korsz (warnikajmy.pomocrodzine@onet.pl)

  Edyta Wąsik, opiekun SKC
  Kętrzyn, 11 października 2016

   
 •  
 • Drużyna Szpiku Barciany 2016

  „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
  które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. Flora Edwards

  druzyna-szpiku-9

  Z okazji Światowego Dnia Onkologii, przypadającego 4 października, oraz w ramach podsumowania szkolnej zbiórki kartek pocztowych dla chorego na białaczkę byłego sportowca Patryka Jaszcza z Mielca (22l.), w piątek 7 października 2016 roku w holu na parterze Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie o godzinie 10.25 przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas (Kamila Kozłowska IIIb LO, Daria Sadłowska IIc TE i Gabrysia Mróz IIad LO) wraz z sympatykami koła: Patrykiem Szczygło i Katarzyną Wysocką IVb TI) zaprezentowali działania istniejącej od czerwca 2015 roku Drużyny Szpiku Barciany, której członkinią jest inicjatorka szkolnej akcji „Kartka dla Patryka” Daria Sadłowska (IIc TE).
  Drużyna Szpiku Barciany to grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, powstałej w 2008 roku w Poznaniu. „Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku i transplantacji szpiku kostnego. Podstawowe działania fundacji to także wspieranie osób chorych i ich rodzin, które niejednokrotnie wymagają szczególnej opieki oraz szczególnej pomocy w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu społecznemu; ale także pomoc materialna i finansowa, bo niejednokrotnie osoby te znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach finansowych. (…) Głównym celem działań drużyny szpiku jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenie szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie” (www.darszpiku.pl).
  W Polsce jest 9 aktywnie działających drużyn szpiku. W szeregach drużyn znalazły się osobistości życia publicznego, znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet, np. piłkarz Piotr Reiss i aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Celebryci rekomendują także działalność drużyn w ramach swojej zawodowej artystycznej aktywności. Na uwagę zasługują piosenki, pt. Masz Dar, Drużyny Szpiku i Ludzki gest, Libera, promujące wolontariackie idee pomocowe. (więcej…)

   
 •  
 • MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA W DWUBOJU OBRONNYM 2016!!!

  Mistrzynie 2016

  Dnia 1 października 2016 roku w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w „Dwuboju Obronnym”. Duży sukces w tych zawodach odniosła reprezentacja dziewcząt z II klasy liceum ogólnokształcącego klasy mundurowej z Zespołu Szkół im. M. Curie Skłodowskiej, która zwyciężyła w tych zawodach. Dwubój obronny dziewcząt składa się z biegu na dystansie 1500m. (chłopcy 2000m.) połączony ze strzelaniem i rzutu granatem ćwiczebnym F-1, na odległość oraz z pojedynku strzeleckiego, w którym drużyny strącają cele przeciwnika. W trakcie biegu każda zawodniczka oddaje pięć strzałów. Jeżeli trafi biegnie dalej, jeżeli nie biegnie rundy karne, każda runda to 75m. dodatkowego biegu ( u chłopców 100m). Zasada jest taka, ile “pudeł” tyle rund karnych. W dalszej części biegu rozgrywany jest rzut granatem, każda zawodniczka ma do dyspozycji trzy rzuty, jeżeli w pierwszym rzuci na wymaganą odległość ponad 20m. ( u chłopców 35m.), kontynuuje bieg. Natomiast, jeżeli w trzech próbach nie osiągnie wymaganej odległości, biegnie rundę karną jak w strzelaniu. Drużyny występują w trzyosobowych składach. Na mecie liczy się czas łączny uzyskany przez zespół. W pojedynku strzeleckim wygrywa ta drużyna, która pierwsza strąci cele znajdujące się w tarczy drużyny przeciwnej. Bieg i suma zwycięstw w pojedynku strzeleckim wyłania zwycięzcę zawodów. Dziewczęta będące pod opieką Wiesława Adamczyka wystąpiły w następującym składzie: Magdalena Kwiatkowska, Katarzyna Kostecka i Milena Kurysz. To właśnie one wygrały zawody w Dwuboju Obronnym i zostały mistrzyniami województwa. W zawodach udział wzięła także reprezentacja chłopców z naszej szkoły, jednak kontuzja jednego z uczestników – nie pozwoliła na pełny start.

  Gratulujemy!!!
  Ze sportowym pozdrowieniem.
  Wiesław Adamczyk

   
 •  
 
 
 
 

Jubiluesz

Nie wczytano obrazka!
 

Nadchodzące wydarzenia

 1. Dzień dyrektorski

  31 października 08:00 - 15:00
 2. Wszystkich Świętych

  1 listopada 08:00 - 15:00
 3. Święto Niepodległości

  11 listopada 08:00 - 15:00
 

WAT

Nie wczytano obrazka!
 

15 GBZ

Nie wczytano obrazka!
 
Nie wczytano 

obrazka!