POBIERZ LISTĘ PODRĘCZNIKÓW:

Kliknij tutaj!

 
 
 • Jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

  jubi_2017

  W październiku 2017 roku obchodzony będzie jubileusz 70-lecia Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie połączony ze zjazdem absolwentów wszystkich roczników. W związku
  z planowaną uroczystością zwracamy się z prośbą do absolwentów i dawnych pracowników szkoły
  o udostępnienie wszelkiego rodzaju materiałów dotyczących szkoły (wspomnień, zdjęć, wycinków prasowych itp.) w celu wykorzystania do przygotowania jubileuszu. Prosimy o dostarczanie materiałów do sekretariatu Zespołu Szkół lub przesyłanie drogą elektroniczną na adres: 70-leciezs@wp.pl do końca listopada 2016 roku. Prosimy również o kontakt wszelkie osoby zainteresowane pracą w Komitecie Organizacyjnym. Szczegółowe informacje zostaną przekazane
  w późniejszym terminie.

  Serdecznie zapraszamy do współpracy.

  Komitet Organizacyjny Jubileuszu
  70-lecia ZS. im. M. Curie Skłodowskiej w Kętrzynie

   
 •  
 • Otrzęsiny w ZS im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie!

  Otrzęśiny klas pierwszych 2016
  28 września 2016 r. zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Wachnik i p. Izabeli Romanowskiej.
  Nowi uczniowie musieli sprostać wielu zadaniom, a to był nie lada wyczyn. Nasze „kociaki” popisały się swoją sprawnością fizyczną przez pokonanie przygotowanego toru przeszkód,
  a także wychłeptały (jak prawdziwe koty) miseczkę mleka.
  Organizatorzy sprawdzili również talent malarski pierwszoklasistów, którzy mieli narysować portrety swoich wychowawców. Największą popularność zdobył jednak konkurs karaoke,w którym uczestnicy śpiewali tekst wylosowanej lektury szkolnej do melodii popularnych piosenek pop
  i disco. Najtrudniejszym wyzwaniem okazała się konsumpcja pączka drożdżowego z nadzieniem zawierającym marmoladę, szprotki w sosie pomidorowym, oliwki, konserwę mięsną i sos tabasco.
  Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie klas pierwszych wygłosili przysięgę zobowiązującą do godnego reprezentowania naszej szkoły i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie.

  Ada Cieszyńska

  (więcej…)

   
 •  
 • Konkurs Plastyczny „Tęcza” 2016

  Tęcza
  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza” jest prowadzony przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

  Pobierz regulamin konkursu – regulamin.

   
 •  
 • XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2016/2017

  kon_bib_2016

  Tekstem źródłowym Konkursu jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011),
  a zakres merytoryczny XXI edycji obejmuje: Księgę Daniela i Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami
  i komentarzami oraz słownikiem.
  Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego – finału.
  Etap szkolny odbędzie się 14 marca 2017 roku
  Etap diecezjalny -25 kwietnia 2017 roku.
  Etap ogólnopolski -finał :5-6 czerwca 2017

  Pobierz pliku do Konkursu – pliki

  Zgłoszenia do Konkursu przyjmują nauczyciele religii.

   
 •  
 • XIV Europejski Dzień Języków Obcych – 2016

  “Gra­nice mo­jego języ­ka są gra­nica­mi mo­jego świata.” – Ludwig Wittgenstein


  26 września 2016 rok już po raz czternasty z inicjatywy Rady Europy obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.
  Wszystko zaczęło się w roku 2001, który Rada Europy ogłosiła Europejskim Rokiem Języków pod hasłami: Języki otwierają drzwi oraz Bogactwo języków – bogactwem Europy. Wtedy też Rada Europy wraz z Komisją Europejską utworzyły wspólną stronę internetową, dostępną w 11 językach. W obchody Europejskiego Roku Języków włączyły się miliony osób w 45 krajach. W obliczu takiego sukcesu Komitet Ministrów Rady Europy przyjął pod koniec 2001 r. deklarację o ustanowieniu corocznych obchodów europejskiego święta języków. I tak, od ponad 14 lat, w wielu krajach europejskich dzień 26 września jest wielkim świętem całego środowiska edukacji językowej. Co roku też sekretarz Rady Europy kieruje do 800 milionów Europejczyków apel o podejmowanie nauki różnorodnych języków.
  Z tej inicjatywy w naszej szkole uczniowie każdej klasy przygotowują prezentacje na temat krajów anglojęzycznych. Prace uczniów będzie można zobaczyć w piątek 30 października na holu na parterze podczas długiej przerwy.
  Zapraszamy wszystkich serdecznie do podziwiania prac uczniów.
  Remember!
  Never make fun of someone who speaks broken English. It means they know another language. (H. Jackson Brown)

  Anna Szczechowicz-Brasel

   
 •  
 • Mistrzostwa!

  Turniej piłki nożnej
  o puchar Zespołu Szkół
  im. Marii Curie Skłodowskiej

  Mistrz

  ZASADY:
  -drużyny 6 osobowe ( mogą być z różnych klas )
  -zapisy do 26.09.2016 ( poniedziałek)

  Organizator: Kamil Roksela

   
 •  
 • Wilamowo 2016 r. Rocznica napaści ZSRR na Polskę.

  Wilamowo 2016

  17 września 1939 r. to data, którą powinni znać wszyscy Polacy. Dzień agresji bolszewików na Polskę został upamiętniony podczas uroczystości, która odbyła się na lotnisku w Wilamowie. Wzięli w niej udział uczniowie klas mundurowych wraz z wychowawcami Panią Magdaleną Guźniczak oraz Panem Karolem Fąderskim. Uczniom towarzyszyła także Pani Dyrektor Irena Hadziewicz oraz Pan płk Wiesław Adamczyk.

  W asyście władz samorządowych wszystkich szczebli, pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej i kompanii z 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oddano hołd Polakom, którzy zginęli walcząc z sowieckim okupantem. Wytypowani uczniowie z klasy II mLO złożyli wiązanki pod obeliskami.Drugą częścią uroczystości były Mazurskie Manewry Techniczno-Obronne, czyli zmagania sportowe uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Fundację Military Park przy wsparciu Aeroklubu Krainy Jezior. Manewry techniczno- obronne były świetną okazją do sprawdzenia swoich sił w przeróżnych konkurencjach sprawnościowych. Na uczestników czekało między innymi strzelanie z broni pneumatycznej, wielozadaniowy bieg na orientację, rzut granatem do celu z pozycji leżącej i niełatwy tor przeszkód.

  Nasi uczniowie poradzili sobie świetnie- biegali, strzelali, rzucali… i w każdej konkurencji zgarnęli nagrody za 1,2,i 3 miejsce. Po zakończeniu zawodów na naszych zawodników czekał ciepły poczęstunek, czyli wojskowy bigos.

  Gratulujemy uczniom klasy II mLO i I mLO zajętych miejsc.

  Anna Jadczak

  (więcej…)

   
 •  
 • Spływ kajakowy rzeką Krutynią 2016.

  Spływ kajakowy rzeką Krutynią 2016

  19 września 2016 r. odbył się spływ kajakowy rzeką Krutynią, w którym brali udział uczniowie klasy I L ce i II L ad. W tym roku początek września był bardzo ciepły, zostawiając nam ostanie chwile lata. Postanowiliśmy wykorzystać słoneczną pogodę i zorganizowaliśmy spływ kajakowy rzeką Krutynią na odcinku Krutyń –Ukta.
  Głównymi założeniami wycieczki było:
  – poznanie regionu i jego środowiska przyrodniczego (tu: rezerwatu przyrody)
  – upowszechnianie zasad ochrony środowiska i umiejętności korzystania z jej zasobów
  – upowszechnianie form aktywnego wypoczynku
  – poznanie zasad bezpiecznego i odpowiedniego zachowania się w miejscach takich jak obiekty przyrodnicze i akweny wodne.
  Zakończeniem spływu było wspólne ognisko.

  Dziękujemy za wspólny udział paniom:
  Marzenie Pancechowskiej
  Beacie Stokłosie
  Magdalenie Guźniczak
  Annie Szczechowicz – Brasel

  (więcej…)

   
 •  
 • Czytelniczy flash mob 2016

  Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.
  Czytelniczy flash mob – czyli wspólne i głośne czytanie w dowolnych miejscach. Najbardziej popularne podczas wakacji na piknikach literackich czy w innych miejscach publicznych lub na łonie natury. Organizowany także w czasie trwania akcji książkowych np. na ulicach miast czy w centrach handlowych.
  Od października czytelniczy flash mob w naszej szkole!!!
  Zapraszamy wszystkie klasy do udziału!!!!
  Wybierzcie książkę!!!
  Przyjdźcie z nią do biblioteki!
  Po co?
  Głównym celem jest zabawa. W przypadku czytelniczego flash moba, chodzi o połączenie zabawy i waloru edukacyjnego płynącego z czytania książek, a nawet z samego przebywania z nimi. Dzięki głośnemu czytaniu możecie pokazać, że:
  • nie wstydzicie się czytać
  • książka łączy pokolenia
  • można miło spędzić z nią czas.
  Więcej szczegółów wkrótce.
  Szkolne Koło Biblioteczne

   
 •  
 • Sprzątanie świata 2016

  dsc_7886

  SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2016
  16 – 18 WRZEŚNIA
  23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA – POLSKA PRZEBIEGAŁA POD HASŁEM
  „Podaj dalej… drugie życie odpadów”

  Głównym przesłaniem akcji było:
  – promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  – unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
  – uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko
  i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności,
  – kształtowanie nawyku dbałości o środowisko naturalne i niezanieczyszczanie go.
  Jak co roku do akcji przyłączyli się uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas I a TE i I bc TE i TEK wraz opiekunami udali się na ulicę Poznańską, gdzie z zapałem przystąpili do sprzątania przydzielonego terenu w pobliskim lesie. Łącznie uczniowie zebrali ok. 100 worków śmieci. Uwieńczeniem akcji było wspólne ognisko młodzieży na wysprzątanym terenie.

  Dziękujmy Wszystkim za zaangażowanie!!!

  Dorota Bazyluk i Joanna Hryniewicka-Bućko

  (więcej…)

   
 •