U W A G A !

Rada pedagogiczna odbędzie się dnia 30 sierpnia 2016 r (wtorek)
o godzinie 9.00 w sali nr 8.


POBIERZ LISTĘ PODRĘCZNIKÓW:

Kliknij tutaj!Informacje o egzaminach poprawkowych

 
 
 • Egzaminy maturalne sesja poprawkowa

  23.08.2016 r. godz. 9.00

  Egzaminy pisemne w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej

  I komisja (matematyka,– osób) sala nr 212

  – Przewodniczący – Grażyna Koszczyc
  – Członek zespołu – Eugeniusz Dąbkowski
  – Członek zespołu – Andrzej Fedczak

  II komisja (język angielski nowa formuła) sala nr 201

  – Przewodniczący – Agnieszka Wieliczko-Kaczmarek
  – Członek zespołu Ryszard Sobieszczyk
  – Członek zespołu – Barbara Mazurowska

  III komisja (język angielski stara formuła –osoba) sala nr 213

  – Przewodniczący – Andrzej Lisowski
  – Członek zespołu Jerzy Małż
  – Członek zespołu – Joanna Cieleszyńska

  ZSCKR Karolewo

  – Paweł Kowalik 23.08.2016 r. godz. 9.00
  – Magdalena Guźniczak 23.08.2016 r. godz. 9.00

   
 •  
 • Zaczyna nadawać Radio Barcja!   
 •  
 • Zaproszenie rodziców I klasy mundurowej!

  Dyrekcja Zespółu Szkół zaprasza na spotkanie, które odbędzie się dnia 31.08.2016 godzinie 9.00 rodziców z dziećmi klasy mundurowej  w sprawie:

  – ustalenia warunków funkcjonowania klasy;
  – sprawy różne: na spotkaniu będzie możliwość zakupu umundurowania, które jest obowiązkowe w klasie mundurowej. Umundurowanie będzie potrzebne na okres 3 lat nauki i pozostaje na wlasność kupującego. Koszt zakupu kompletu umundurowania to cena około 650 zł.

  W skład umundurowania wchodzi:
  – bluza moro wzór 93
  – spodnie moro wzór 93
  – buty
  – beret
  – koszulka T-shirt
  – polar
  – pas

   
 •  
 • EGZAMINY POPRAWKOWE rok szkolny 2015/2016

   

  Wtorek 23.08.2016

  1. język polski godz. 8.00 sala nr 101 ucz. klas: II d LO, I m LO, IV b TI, Iad LO, II ac LO
  Komisja: A. Wachnik, D. Skrzypczyńska, przew. K. Fąderski

  2. język polski godz. 8.00 sala 102 ucz. klas: III ce LO, IV a TE, I b TI, I c Tek, II b TI, Ibce LO, IV c Tek, III ad LO
  Komisja: T. Rydzik, B. Stokłosa, przew. B. Milewicz

  Środa 24.08.2016

  1. matematyka godz. 8.00 sala nr 105 Ucz. Klas: IV b TI, II be LO, I bce LO, IV a TE, II cd Tek i Tan, I c Tek, II d LO
  Komisja: J. Hryniewicka-Bućko, I. Hadziewicz, B. Wiercioch, przew. B. Milewicz

  2. matematyka godz. 8.00 sala nr 205 ucz. klas: III ad LO, IV c Tek. III b TI, II ac LO, III c Tek, I m LO, I b TI, I ad LO
  Komisja: D. Bazyluk, U. Baraniecka, przew. K. Fąderski

  Czwartek 25.08.2016

  1. matematyka godz.8.00 sala nr 106 ucz. klas: II ac LO
  Komisja: D. Bazyluk, U. Baraniecka, przew. B. Milewicz

  2. rachunkowość finansowa godz. 8.00 sala nr W14 ucz. klas: III c Tek
  Komisja: I. Bryś, B. Wiercioch, przew. K. Fąderski

  3. język angielski godz. 8.00 sala nr 101 Ucz. klasy: I ad LO
  Komisja: A.Szczechowicz-Brasel. E. Wąsik, przew. I. Hadziewicz

  4. Podstawy przedsiębiorczości godz. 11.00 sala nr. 214 Ucz. klas: II b TI
  Komisja: K. Fąderski, B. Rembowska, przew. I. Hadziewicz 

   
 •  
 • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

   

  2016-06-24 09.39.55

  24 czerwca 2016 na uroczystej akademii odbyło się zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Swoją osobą zaszczycił nas Starosta Kętrzyński pan Ryszard Niedziółka. Pani dyrektor Irena Hadziewicz podsumował kończący się rok, wręczyła nagrody i dyplomy najlepszym uczniom.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

  Administrator

  (więcej…)

   
 •  
 • Young People in European Forests – 2016

  W kwietniu 2016 roku dwa zespoły uczniów Naszej Szkoły wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie YPEF „Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy”. Celem konkursu była promocja wiedzy o bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonym rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy. Zespoły uczestniczące w konkursie miały przygotowywać prezentację multimedialną w języku angielskim. Przygotowanie prezentacji miało wyzwolić w zespołach samodzielność, pozwolić na znacznie skuteczniejsze przyswojenie większej wiedzy, uczy analityczne ujęcia tematu i znacznie lepiej przygotować zespół do finału europejskiego, którego uczestnicy będą poddani podobnemu zadaniu w międzynarodowych zespołach. Prezentacja miała stanowić krótki opis wybranego elementu środowiska, min.:
  • Charakterystyki znanego młodzieży lasu na tle regionu, Polski czy Europy
  • Popularnych i rzadkich gatunków flory i fauny w jednym z krajów lub w regionie
  • Gatunków chronionych i ich siedlisk
  • Lesistości danego kraju lub całej Europy i jej zmian
  • Obszarów Natura 2000
  • Parków Narodowych
  • Struktury własności leśnej i dostępności lasów
  • Wielkości pozyskania surowca drzewnego w różnych formach własności
  • Funkcji pozaprodukcyjnych i wiązania CO2

  Młodzież wybrała pierwszy i drugi temat tzn. dokonała charakterystyki wybranego lasu na tle regionu ( lasy Nadleśnictwa Srokowo), drugi zespół wybrał rzadkie gatunki flory i fauny w regionie ( Nadleśnictwo Srokowo). Po długim oczekiwaniu na wyniki konkursu okazało się, że nie zakwalifikowaliśmy się do Finału Konkursu. Niemniej jednak dokładnie 1 czerwca, w Dzień Dziecka dostaliśmy telefon od Kierownictwa Nadleśnictwa Srokowo, które poinformowała Nas, że przyznano Nam nagrody specjalne za uczestnictwo w Konkursie Międzynarodowym na etapie regionalnym, które ufundowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowym w Olsztynie. W związku z tym zaproszono Nasze Zespoły w składzie: I zespół Emilia Kubicka, Michał Wiszomirski, Przemysław Piłat/Bartosz Kucharski z klasy IIacLO II zespół Michał Grab, Damian Wojciechowski, Szymon Dąbek z klasy Im LO do udziału w ceremonii wręczenia nagród , która odbyła się dnia 17 czerwca 2016 roku w Wiosce Garncarskiej w Kamionce koło Nidzicy. Uczniowie Naszej Szkoły oprócz dyplomów, medali otrzymali bardzo cenne nagrody i można by rzec że radości nie było końca. Dziękujemy Pani Irenie Dziadoń -Specjaliście ds. ochrony lasu oraz Nadleśnictwu Srokowo za udział w tej ceremonii oraz wspaniałe nagrody.

  Opiekun Konkursu Anna Czałpińska

  (więcej…)

   
 •  
 • Zestaw podręczników 2016/2017

  Pobierz zestaw podręczników do klas pierwszych
  na rok szkolny 2016/2017

   
 •  
 • Ukwiecamy szkołę – 2016

  W dniu 13.06.2016 wolontariusze SKC: Ola Gierak, Krystian Witaszek i Czarek Kulbacki oraz sympatycy koła Jowita Samoraj i Krystian Szczepanowski uczestniczyli w akcji „Ukwiecamy szkołę”. Uczniowie posadzili 25 sztuk roślin ozdobnych przy frontowej i bocznej ścianie budynku Zespołu Szkół. Wśród wymienionych roślin były: złocista krzewuszka cudowna o czerwonych kwiatach „Jeans Gold”(10szt), tawuła szara „Grefsheim” o białych kwiatostanach (10szt), zielona krzewuszka cudowna o czerwonych kwiatach „Red Prince” (1szt), zielona krzewuszka cudowna o białoróżowych pąkach kwiatowych „Marjorie” (1szt), różowy tamaryszek drobnokwiatowy (1szt), biała kalina koralowa „Roseum” (1szt) i zapowiadająca wiosnę w lutym różowa kalina bodnanteńska „Dawn” (1szt). Serdecznie dziękujemy młodym ogrodnikom za poświęcony czas i p. Kazimierzowi za opiekę nad roślinkami!

  Edyta Wąsik, opiekun SKC

  (więcej…)

   
 •  
 • Mechatronika!


  Czym jest mechatronika? Na to pytanie odpowiedzi udziela między innymi Wikipedia.
  Mechatronika jest dziedziną wiedzy, która stanowi połączenie inżynierii mechanicznej, elektrycznej, komputerowej, automatyki i robotyki, służącą projektowaniu i wytwarzaniu nowoczesnych urządzeń. Produkty mechatroniki (układy mechatroniczne) powinny cechować się wielofunkcyjnością, elastycznością i możliwością łatwego konfigurowania, a także adaptacyjnością i prostotą obsługi. Przedmiotem zastosowań mechatroniki jest między innymi wytwarzanie: układów sterowania pojazdami nowoczesnych zabawek zaawansowanych urządzeń powszechnego użytku oraz elektroniki użytkowej urządzeń automatyki i robotyki, w tym robotów przemysłowych obrabiarek sterowanych numerycznie aparatury medycznej mikroukładów elektromechanicznych narzędzi do nanopomiarów. Zadaniem mechatronika nie jest naprawa konkretnego elementu mechanicznego ani elektrycznego, lecz jego zdiagnozowanie oraz jak najszybsza wymiana i regulacja.

   

   

  W naszej szkole od roku szkolnego 2016/2017 rozpoczynamy kształcenie w zawodzie technik mechatronik. Pozwoli to na przygotowanie ucznia do pracy w nowoczesnych zakładach pracy, w których istnieją systemy mechatroniczne, automatyka, robotyka. Absolwenci tego kierunku będą również mogli podjąć studia na kierunkach technicznych, w których mechatronika jest dziedziną interdyscyplinarną.

  Zapraszamy do naszej szkoły!

   
 •  
 • Nasza drużyna jedną z najlepszych w Polsce!

  23 maja 2016 w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie k. Wrocławia odbył się XIV Ogólnopolski Turniej „Pierwsza Pomoc” organizowany przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. W turnieju wzięło udział 68 drużyn z całej Polski. Zawodnicy przystąpili do testu teoretycznego i testu sprawnościowego. W przerwie miedzy testami organizatorzy zaprezentowali uczestnikom etapy działań ratunkowych podczas symulacji wypadku drogowego z udziałem poszkodowanego i zachowań prewencyjnych w trakcie gaszenia płonącego samochodu. Uczniowie ZS reprezentujący PCK Michał Grab, Szymon Dąbek, Bartosz Januszczak (Im LO) i Michał Pietkiewicz (IVb TI) zdobyli 10 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Niewiele osób wie, że wspomniany zespół młodych ratowników (chluba naszej szkoły) prowadzony przez p. Andrzeja Paczkowskiego z miejskiego Oddziału PCK w Kętrzynie, profesjonalnie udziela pierwszej pomocy i corocznie zabezpiecza w tym zakresie miejskie imprezy w czasie wakacji i nie tylko. Serdecznie gratulujemy zaszczytnego miejsca reprezentacji naszej szkoły i życzymy sukcesów w kolejnych latach!

  Edyta Wąsik, opiekun SKC i szkolnych ratowników PCK na turnieju

  (więcej…)

   
 •