Święta, Święta… Jak co roku w naszej szkole został zorganizowany koncert bożonarodzeniowy w ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą. Przybyli na uroczystość nauczyciele i uczniowie mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych. Wśród nich znalazły się, śpiewane wspólnie, m.in. „Dzisiaj w Betlejem” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Gore gwiazda”. Nie zabrakło również występów solowych. Maria Predko zaprezentowała piękną piosenkę świąteczną „Świąteczna muza”, a Wiktoria Czerwińska przypomniała jedną z najpiękniejszych i jednocześnie wzruszających kolęd „Lulajże Jezuniu”. W trakcie koncertu uczniowie wykonali jedną z najbardziej znanych pieśni bożonarodzeniowych „Cicha noc”. W tym roku została ona zaśpiewana w czterech językach – polskim, angielskim, rosyjskim i niemieckim. Pięknym wzbogaceniem koncertu były recytacje wierszy odnoszących się do świątecznego nastroju. Wiersz „Wigilia w lesie” Leopolda Staffa zaprezentowała Klaudia Mendala. „Kolęda” – wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego usłyszeliśmy w interpretacji Wiktorii Dzirby. Natomiast Natalia Luma przedstawiła wiersz „Wigilia z Gwiazdką” Włodzimierza Dulemby. Myśleliście, że to już koniec… nie całkiem. W tym świątecznym zamieszaniu zapomnieliśmy o jednej, ważnej sprawie. W trakcie koncertu zjawił się, przybywając z dalekiej Północy, Święty Mikołaj. Jak co roku nagrodził wszystkich obecnych smakołykami. Ścieżkę dźwiękową opracował pan Sławomir Duczek. Scenografię koncertu przygotowali: Aleksandra Kühn, Marcelina Korneluk, Anna Paluszkiewicz, Wiktoria Sobczak, Dawid Nowek i Arkadiusz Rejmanowski. Oprawę techniczną zapewnił Adam Jadczak. Koncert prowadziły uczennice: Kamila Sosnowska i Kamila Pietuszyńska.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy potrafią inspirować, dzielić się swoimi pasjami i wspierać, by młodzież uwierzyła we własne teatralne i muzyczne możliwości: pani Beacie Stokłosie, pani Agnieszce Deszczyńskiej i panu Adamowi Cybowiczowi.

Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Organizatorzy koncertu. Beata Stokłosa Agnieszka Deszczyńska Adam Cybowicz

PS. Pamiętajcie, żeby częściej się uśmiechać i być miłym dla wszystkich.

Wesołych Świąt!!!

Autorką zdjęć jest pani Agnieszka Frankowska