Dnia 20.04.2018 w hali Zespołu Szkół w Rozogach odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego piłki ręcznej chłopców. Do turnieju przystąpiło sześć zespołów, po dwie z każdego półfinału. Obok Zespołu Szkół w Kętrzynie w turnieju wzięli udział reprezentanci: ZSM-E Olsztyn, ZS Rozogi, ZS Lubawa, IV LO Elbląg, I LO Olecko. Wszystkie zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, z których dwie najlepsze awansowały do półfinałów.

Grupa I:
1. IV LO Elbląg
2. ZS Kętrzyn
3. I LO Olecko
IV LO Elbąg 12:4 ZS Kętrzyn
ZS Kętrzyn: 11:9 I LO Olecko
IV LO Elbląg 17:5 I LO Olecko

Grupa II:
1. ZSM-E Olsztyn
2. ZS Rozogi
3. ZS Lubawa
W półfinale Zespół Szkół w Kętrzynie zmierzył się z ZSM-E Olsztyn, po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 7:7, tym samym mecz rozstrzygnęły karne. Po siedmiu kolejkach lepsi okazali się zawodnicy z Olsztyna z wynikiem 5:4. Zatem chwilę później przystąpiliśmy do meczu o trzecie miejsce, gdzie przeciwnikiem był Zespół Szkół Rozogi. Reprezentacja naszej szkoły prowadziła całe spotkanie, konsekwentnie utrzymując przewagę, by ostatecznie wygrać 7:4. Dzięki temu zdobyliśmy brązowy medal.

Klasyfikacja końcowa:
1. IV LO Elbląg
2. ZSM-E Olsztyn
3. Zespół Szkół im. Marii Curie – Skłodowskiej w Kętrzynie
4. Zespół Szkół Rozogi
5. I LO Olecko
6. Zespół Szkół Lubawa
Po turnieju w drużynie było czuć niedosyt, gdyż finał był na wyciągnięcie ręki. Jednak brązowy medal można uznać za sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę wąską kadrę (7 zawodników) oraz kontuzję podstawowych zawodników, którzy mimo to zagrali cały turniej. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem w drużynie wybrany został Maciej Wójcik.

Skład ZS Kętrzyn: Maciej Gryczka, Maciej Wójcik, Maciej Marcinkiewicz, Dominik Pałasz, Mikołaj Kowszuk, Rafał Krysiak, Marcin Dwulat.

Opiekun: Kamil Roksela