W dniu 7.03.2018r. odbyła się wycieczka szkolna do Olsztyna. Uczestniczyło w niej 40 uczniów z klas IEcd i IEab. Organizatorami wyjazdu były wychowawczynie klas pierwszych p. Lesja Batko i p. Agnieszka Szczurko. Opiekunem była p. Izabela Romanowska.
Głównym celem wycieczki był spektakl teatralny w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie pt. „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego, arcydzieło polskiego dramatu, w inscenizacji Krzysztofa Jasińskiego. Stanisław Wyspiański (1869-1907) „Wyzwolenie” napisał w 1902 roku. Ukazał w nim diagnozę ówczesnej Polski: rozpaczliwą sytuację narodu, społeczeństwo rozdarte na warstwy, klasy, stronnictwa i ideologie, które zwalczają się nawzajem. Główny bohater Konrad zostaje w „Wyzwoleniu” namaszczony przez Muzę na wyzwoliciela. Przybywa z odległego miejsca do teatru i namawia aktorów do zagrania sztuki narodowej. On sam musi być jednak wolny, żeby móc służyć sztuce, ojczyźnie, by zmienić świat. Aby się uwolnić od ograniczeń duchowych i narodowych musi przejść drogę wtajemniczenia z kolejnymi Maskami…
Przedstawienie teatralne wzbudziło wiele pozytywnych emocji wśród uczniów i nauczycieli. Młodzież była zachwycona grą świateł, muzyką czy efektami specjalnymi. Jednak największym uznaniem cieszyli się aktorzy – piękni i zarazem przerażający, czego dowodem były gromkie brawa.
Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Parku Trampolin w Jump Street. Po profesjonalnej rozgrzewce pod czujnym okiem instruktora uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Jump Street sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijaniu zainteresowania sportem.
Do domu wrócili wszyscy cali, zdrowi, pełni niezapomnianych wrażeń…

A. Szczurko