W dniu 10 czerwca 2017 r. (sobota) odbyła się wycieczka ulicami Kętrzyna pod nazwą „Śladami rastenburskich Żydów”. Wycieczka została zorganizowana przez uczniów Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie w ramach projektu edukacyjnego Forum Dialogu Szkoły Dialogu. Projekt ma na celu upamiętnienie dziejów społeczności żydowskiej w danym mieście. Organizowany jest jednocześnie w kilkunastu szkołach na terenie Polski.
Trasa wycieczki, przygotowana przez uczniów, prezentowała miejsca związane z funkcjonowaniem i życiem społeczności żydowskiej w dawnym Kętrzynie przed wybuchem II wojny światowej. Elementem wycieczki była również wystawa zdjęć dawnego Kętrzyna zorganizowana w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan”. Miłym akcentem całej imprezy był, przygotowany przez uczniów, poczęstunek dla zwiedzających, na którym podano tradycyjne potrawy żydowskie.
Wycieczka wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców Kętrzyna, którzy przybyli licznie z całymi rodzinami. Gościem specjalnym był Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Pan Ryszard Niedziółka.

Prowadzący projekt
Anna Szczechowicz-Brasel
Adam Cybowicz