Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków.
Czytelniczy flash mob – czyli wspólne i głośne czytanie w dowolnych miejscach. Najbardziej popularne podczas wakacji na piknikach literackich czy w innych miejscach publicznych lub na łonie natury. Organizowany także w czasie trwania akcji książkowych np. na ulicach miast czy w centrach handlowych.
Od października czytelniczy flash mob w naszej szkole!!!
Zapraszamy wszystkie klasy do udziału!!!!
Wybierzcie książkę!!!
Przyjdźcie z nią do biblioteki!
Po co?
Głównym celem jest zabawa. W przypadku czytelniczego flash moba, chodzi o połączenie zabawy i waloru edukacyjnego płynącego z czytania książek, a nawet z samego przebywania z nimi. Dzięki głośnemu czytaniu możecie pokazać, że:
• nie wstydzicie się czytać
• książka łączy pokolenia
• można miło spędzić z nią czas.
Więcej szczegółów wkrótce.
Szkolne Koło Biblioteczne