W dniu 15 października 2015 roku uczniowie klas I i II “d” Technikum Analitycznego pod opieką pań Agnieszki Wieliczko-Kaczmarek oraz Beaty Rembowskiej wybrali się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków miasta Kętrzyn w celu poznania aspektów chemicznych i biologicznych oczyszczania wody. Oczyszczalnia znajduje się około 2 km poza miastem, a więc uczniowie wraz z opiekunami pełni werwy, energii oraz przepełnieni ciekawością udali się tam pieszo. Nawet pogoda była bardzo ładna. Na początku uczniów i nauczycielki przywitała pani kierownik Beata Piotrowicz, która chwilę potem wytłumaczyła jakie procesy występują i w jaki sposób się odbywają. Pod koniec wycieczki wszyscy udali się do niewielkiego laboratorium oczyszczalni, gdzie pani wykonała dla uczniów doświadczenie, dotyczące składu wody kranowej. Wielu uczniów w pierwszych etapach wędrówki po oczyszczalni urzekły zapachy tak, że aż zaparło dech w piersiach 🙂 Lecz to nie przeszkadzało uczniom, którzy dobrze bawili się zdobywając wiedzę. Wycieczkę jak najbardziej zaliczamy do udanych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki! 🙂

 

Natalia Wiśniewska Natalia Sosińska z klasy II “cd” TAN

 {gallery}stories/2015_2016/wycieczka_analityk_2015{/gallery}