15 października 2015 roku, z uwagi na wprowadzaną w Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie w roku szkolnym 2015/2016 innowację pedagogiczną, jaką jest klasa mundurowa, szkoła gościła przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. W ramach podpisanego porozumienia między wymienionymi placówkami wykładowcy WAT spotkali się z uczniami klas maturalnych oraz klasy mundurowej. Wykłady obejmowały następującą tematykę: Kryptologia od starożytności do współczesności (prowadzący mgr inż. Michał Wroński), Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni ( mgr inż. Krzysztof Parobczak), Jak przeżyć wypadek drogowy (mgr inż. Mariusz Radzimierski), Wojskowe pojazdy specjalne (mgr inż. Mirosław Przybysz). Wśród uczestników wykładu na temat kryptologii został przeprowadzony konkurs, który polegał na rozszyfrowaniu zakodowanej wiadomości. Dwoje uczniów otrzymało nagrody książkowe, wykazując się zdobytą wiedzą w praktyce. Uczniowie Zespołu Szkół zostali ponadto zapoznani z ofertą edukacyjną Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Zainteresowani mogli skorzystać z ulotek i folderów promocyjnych oraz uzyskać bezpośrednio informacje od przedstawiciela wyższej uczelni. Podczas spotkania przedstawicieli placówek zostały również ustalone zasady rekrutacji na WAT. Wizyta przedstawicieli Wojskowej Akademii Technicznej z całą pewnością dostarczyła młodzieży Zespołu Szkół interesującej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego oraz zagadnień militarnych.

Dominika Skrzypczyńska

Mariola Komosińska

{gallery}stories/2015_2016/wyklady_wat_2015{/gallery}