Dzień Edukacji Narodowej ustanowiono, by pamiętać o wspaniałych nauczycielskich tradycjach. W Zespole Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie uczniowie docenili i uhonorowali wysiłek nauczycieli wkładany w wykonywanie odpowiedzialnej pracy, dążenie do osiągania jak najlepszych wyników dydaktycznych i wychowawczych. 14 października 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości: p. Marty Żylińskiej – dyrektora Centrum Usług Wspólnych Powiatu Kętrzyńskiego, p. Bogdana Krajewskiego – Sekretarza Powiatu Kętrzyńskiego oraz p. Jolanty Kuźmy – przedstawiciela Rady Rodziców. Dyrektor Zespołu Szkół – p. Irena Hadziewicz podziękowała swoim pracownikom za cały rok pracy i wymieniła osoby otrzymujące Nagrodę Dyrektora, doceniając ich osiągnięcia. Program artystyczny obejmował wiadomości z życia szkoły zaprezentowane „z przymrużeniem oka”, a także popisy wokalne i instrumentalne młodzieży. Odpowiedzialni za zorganizowanie uroczystości byli uczniowie klas III ad LO i III ce LO. Akademia została przygotowana pod kierunkiem pani Beaty Stokłosy i pani Lesji Batko. Dekorację do uroczystości wykonali uczniowie z klas IVc TEK i IVb TI pod czujnym okiem p.Marioli Komosińskiej i p.Dominiki Skrzypczyńskiej. Wystąpili następujący uczniowie: Marta Nowicka, Agnieszka Paszkiewicz, Przemysław Pietrzyk, Aleksandra Reszka, Radosław Komarowski, Mariola Siewiera, Klaudia Musik, Kamil Szamrej, Jakub Jędrzejczak, Kamil Skabara (klasa III ad LO), Aleksandra Kłosek, Dawid Wajs, Klaudia Luszczyk, Katarzyna Ołdak, Magdalena Rosa (klasa III ce LO), Karolina Michalak (klasa I bce LO), Angelika Gasek (klasa I ad LO), Klaudia Bylińska (klasa III b LO). Oprawę techniczną zapewnili Jan Nowicki i Krzysztof Pietrzykowski (klasa II be LO).

Beata Stokłosa

 

{gallery}stories/2015_2016/dzien_edukacji_2015{/gallery}